2017 Golf Teams

Hole Challenge Winners
(Player names as of July 24th, 2017)

Hole # Challenge Winner
 1  Longest Drive – Mens Terry Riou
 1  Longest Drive – Ladies Jaime Graham
 2  Closest to the Pin in 3 Rob Traynor
 3  Marshmallow Drive Chirs Gowdie
 5  Ball in Water – Random Draw Tom Knapik
 6  Longest Putt – Mens Mike Judd
 12  Longest Putt – Ladies Danielle Hutson
 14  Marshmallow Drive Jeff Justik
 17 Closest to the Pin – Mens Doug Riddell
17 Closest to the Pin – Ladies Christie Reeve
18 Ball in Sand – Random Draw Vivian Bond

2017 Results by Team
(Player names as of July 24th, 2017)

Team
Score  
Starting
Hole #
Company Team Members
 +1 1A
ALS
Doug Johnson
ALS Jesse Eagle
  Parsons  Boyde Hann
  TetraTech  Kim Baker
 -8 1B AGAT Laboratories Kelly Howard
  AGAT Laboratories Keith MacDonald
Husky Energy Chris Salewich
  Husky Energy Chris Fabris
 -12 2A Waste Connections of Canada Gord Machon
Sublatus Jason Pocza
  WSP Group Jason Breakey
  Trace Associates Rob Anderson
 -12 2B North Shore Environmental Consultants Justin Lehoux
  North Shore Environmental Consultants Heather Arstad
  Husky Energy Shawn Glessing
Husky Energy Torey Mcleish
-16 2C Earth Drilling Rob Lukacs
Earth Drilling Chris Gourlie
Earth Drilling JP Wegleitner
  Resolve Earthworks & Environmental Mike Tuyttens
 -7 3A JSK Consulting Mike Thygesen
  Cenovus Leon Heck
  JSK Consulting Shaun Torgerson
  Tervita Brent Duffin
 -13 3B JSK Consulting Mike Judd
  Cenovus Craig Cann
  JSK Consulting Trevor Powell
  JSK Consulting Jody Nichols
 -1 4A Trace Associates Darrell Haight
  CNRL Kaley Du Plessix
  Trace Associates Rhonda Smith
  UFA Theresa Keenan
-1 4B Trace Associates Carlene Meeks
Fortis Denis Andres
Trace Associates Sean Maloney
Keyera Shannon Yaremchuk
-8 4C Exova Randy Neumann
Husky Energy Gord Jesse
Thurber Engineering Neal Fernuik
Husky Energy Scott Johnston
 -7 5A SWAT Consulting Brett Pequin
   Kinder Morgan Jamie Metcalfe
   AER Margo Metcalfe
   Exova Venessa Kumpula
 -13 5B Stormtec Jordan Hyshka
  Stormtec Brooks Harvey
  Newalta Scott Remington
  Evoqua Doug Riddell
 -13 6A Stantec Consulting David Alberti
  Bellatrix Vince Gibberson
  Stantec Consulting Scott Pearson
   Parkland Geo Mark Brotherton
-5 6B Maxxam Analytics Vivian Bond
  Clear Stream Darcy Lodoen
  Maxxam Analytics Danielle Hutson
   TBA TBA
 -13 7A Keyera Corp Steve Adams
  Keyera Corp Vanessa Cartwright
  Keyera Corp Bob Koethler
  Keyera Corp Justin Sczebel
 -7 7B Nelson Environmental Remediation Wade Sehlstrom
  Nelson Environmental Remediation James Sehlstrom
Nelson Environmental Remediation Jim Engdahl
Ridgeline Steve Hutchings
 -15 8A Identity Neil Stewart
  Core Drilling Candace Legault
Ridgeline Greenfill Leigh O’Toole
  Pinchin Corey Klimchuk
 -7 8B SECURE Energy Services Fabio Marson
  CNRL Ryan Okada
  SECURE Energy Services Dan Schwarz
  Core Drilling Damian Brake
-7 9A  Matrix Solutions Blake Louden
   Matrix Solutions Ian Dyck
  Sublatus Sheldon Stewart
Matrix Solutions Mary Mayes
+8 9B EnviroSearch Margot Ferguson
Cyril Jenkins
Laura Nelson
  TBA TBA
-4 10A SLR Consulting Ian Young
  SLR Consulting Rob Traynor
  TBA TBA
  TBA TBA
 -17  10B Pro-Source Insurance and Risk Management Rick Cammidge
  Husky Energy Terry Riou
  Summit Liability Solutions Russel Orcutt
  RAM Modular Jim Benedict
 -9 11A Englobe Byron Mazur
  Englobe Philippe Gingras
  Central Construction Group Dustin Schmidt
  Central Construction Group Jon Pollock
+7 11B SECURE Energy Services Jason Sikora
  Kinder Morgan Cody McKean
  SECURE Energy Services Cari Lee Carnell
  TBA TBA
-11 12A RWDI Bryce Dawson
  RWDI Daniel Kremer
  Trace Associates Vince Martell
  Millar Western Jeff Shipton
-11 12B Terralogix Solutions Jamie Twa
  Pengrowth Darren DuPerrier
  Terralogix Solutions Matt Koehli
  Husky Energy Jayme Scott
-11 13A Nichols Environmental David Nuell
  Nichols Environmental Barry Rakewich
  Plains Midstream Tom Knapik
  Plains Midstream Brett Robbie
 -11 13B Ridgeline Response Donny Bidniak
  Ridgeline Response Darren Monych
Independent Ryan Muri
  AGAT Laboratories Greg Norum
 -13 14A Capital Colour Brian Todd
  Golder Associates
Corey De La Mare
  Ceridian Mark Steinke
  Allan Clinic Rick Nuels
-5 14B SNC-Lavalin Garrett Taylor
  SNC-Lavalin Ronald Salomonson
  SNC-Lavalin Maurice Romanick
  Pembina Pipeline Adam Polzen
-17 15A Bearstone Environmental Christie Reeve
  Bellatrix Jaime Graham
  Bellatrix Duncan Mathers
  Bearstone Environmental Chris Petersen
+2 15B Western Site Technologies Courtney Ziegler
Western Site Technologies Don Blair
  Rice Engineering & Operating Barbara Bomersback
Rice Engineering & Operating Steve Whitehead
 +2 15C Dillon Consulting Melissa Hamilton
TransCanada PipeLines Christie Ward
TransCanada PipeLines Jason McFarlane
  Dillon Consulting Paul Schaap
 -13 16A GFL Environmental Mike Prevost
  GFL Environmental Bill Dunford
  GFL Environmental Brett Zubiak
  Lafarge Mark Fudge
 -11 16B Hemmera Fraser Grant
  Hemmera Jarrett Yaremko
Alberta Environment and Parks Ryan Vettorazzo
  Enbridge Mike Zimmel
-8 17A Advisian Trevor Butterfield
  Advisian Kelly Kewnham
  CNRL Sam Ogali
  Plains Midstream Michelle Renaud
-9 17B SNC-Lavalin Aaron Congdon
  SNC-Lavalin Quentin Wright
  SNC-Lavalin Fabrizio Re
  CNRL Trevor Purves
-2 18A Ghostpine Environmental Jason Gillespie
  LEX3 Engineering Jauna Anstett
  LEX3 Engineering Trevor Baragar
  LEX3 Engineering Kris Jackson
 -6 18B Ridgeline Environment Shaun Quinn
  SITE Energy Kevin Hunsche
  Ridgeline Environment Dennis Wagstaff
Obsidian Energy Craig Langford

Important Information:

  • The start time is 8:45 am and we would ask that you be on-site by no later than 8:00 am.
  • We are making arrangements for an ATM on-site. Just in case – bring cash.
  • 2017 Rules Sheet – Download
  • 2017 Hole Sponsors and Hole / Charity Activities Information (as of July 17th) – Download